Уроки гри на духових інструментах
Про курс
- Заняття можуть проводиться як індивідуально, так і в групах (гра в ансамблі).
- Одночасно з навчанням духовим інструментам ви можете брати уроки з теорії музики і сольфеджіо, що прискорить розвиток вашого музичного слуху.
- Контрактне навчання — 1 рік, або абонемент на 1 місяць.
- Заняття проходять два рази на тиждень. Тривалість одного уроку 45 хвилин.
Чому ви навчитеся
- Вивчіть техніку дихання, обов'язкову для гри на духових інструментах.
- Навчіться аналізувати музичні твори.
- Навчіться виконувати базові та спеціальні вправи.
- Вивчіть основи нотної грамоти.
- Вивчіть музичні твори та стилі за вашим бажанням і наших рекомендацій.
- Навчитеся імпровізувати.
Відповіді на ваші питання
За якими напрямками проходить навчання грі на духових інструментах в Академії?
Флейта, гобой, кларнет, фагот, труба, тромбом, саксофон.
Як ми вибираємо репертуар для занять?
Ми фокусуємося на тому репертуарі і стилі музики, який цікавий студенту. Крім цього, педагог знайомить студентів з сучасними виконавцями і рекомендує музичні твори для зростання і розвитку.
Чому краще займатися в Академії, ніж у приватного репетитора?
В Академії ви можете відвідувати уроки у різних викладачів, у кожного з яких свій метод і бачення музики. Ви оточені людьми зі схожими інтересами та завданнями, а відвідуючи урок іншого учня можна почути свої ж помилки з боку і теж чогось навчитися. В Академії ви поринете в атмосферу музики і творчості, зможете пройти при необхідності курс теорії музики і сольфеджіо, щоб глибше розуміти музику. Також, в Академії ви отримаєте можливість виступити на концерті - як в домашній атмосфері нашої Арт-вітальні, так і на великій сцені. Практика концертних виступів має велике значення для розвитку музичних здібностей. Ви не тільки вчитеся справлятися з хвилюванням, але і відчуваєте на практиці як поводитися перед публікою.
Дерев'яними називаються духові інструменти, принцип гри на яких грунтується на вкороченні звучного стовпа повітря шляхом відкривання отворів, розташованих на корпусі інструменту на певній відстані один від одного.
На ранніх етапах свого розвитку ці інструменти виготовлялися виключно з дерева, звідки історично і отримали своє найменування.
В Музичної Академії DoMiArt проводять навчання на таких дерев'яних духових інструментах як флейта, гобой, кларнет, фагот і саксофон.
Ця сторінка присвячена трьом з них:
Гобой — дерев'яний духовий музичний інструмент. Характерною особливістю гобоя є подвійний язичок (тростина), який відрізняє його від кларнета, має одинарний язичок. Багатий, напружений тембр гобоя сприяв його велику популярність протягом більш ніж 250 років.
Гобой використовується в якості сольного інструменту, в камерній музиці і симфонічному оркестрі.
Основу репертуару для гобоя складають твори епохи бароко (твори Баха і його сучасників) і класицизму (Моцарт). Рідше виконуються твори композиторів-романтиків (Шумана) і сучасних композиторів.
Кларнет — язичковий дерев'яний духовий музичний інструмент з одинарної тростиною. Був винайдений близько 1700 року в Нюрнберзі, в музиці активно використовується з другої половини XVIII століття.
Застосовується в найрізноманітніших музичних жанрах і складах: як сольного інструмента, в камерних ансамблях, симфонічних та духових оркестрах, на естраді і в джазі.
Кларнет володіє широким діапазоном, теплим, м'яким тембром і надає виконавцю широкі виражальні можливості.
Фагот - язичковий дерев'яний духовий музичний інструмент басового, тенорового і частково альтового регістра. Має вигляд зігнутої довгої трубки з системою клапанів і подвійний (як у гобоя) тростиною, яка одягається на металеву трубку ( «ес») у формі літери S, що сполучає тростину з основним корпусом інструменту. Свою назву отримав через те, що в розібраному стані нагадує в'язку дров. Фагот сконструйований в XVI столітті в Італії, в оркестрі застосовується з кінця XVII - початку XVIII століття, зайняв в ньому постійне місце до кінця XVIII століття. Тембр фагота дуже експресивний і на всьому діапазоні багатий обертонами.
Найбільш споживані нижній і середній регістр інструмента, верхні ноти звучать дещо гугняво і придушено. Фагот застосовується в симфонічному, рідше в духовому оркестрі, а також як сольний і ансамблевий інструмент.
Запис на безкоштовний пробний урок
ВИКЛАДАЧІ
Кочерженко Олександр Володимирович
ТОП-викладач по дерев'яних духових інструментах.
Доцент, заслужений працівник культури України. Директор Музичної Академії ДоМіАрт.
Освіта: Тбіліська консерваторія ім. В. Сараджішвілі.
Досвід викладання: З 1981 року. В даний момент завідувач кафедри виконавських дисциплін Київського інституту музики ім. Р. Глієра.
Колективи та досягнення: Після закінчення консерваторії працював солістом симфонічного оркестру Батумський філармонії. Координатор Міжнародного проекту Musikcollege (Штутгарт, Німеччина), член журі багатьох міжнародних конкурсів Польщі, Грузії та України. Засновник і генеральний директор Міжнародного конкурсу виконавців на дерев'яних духових інструментах ім. В.Антонова. Голова методичного об'єднання викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного освіти) і ради директорів шкіл Київської області. Автор ряду науково-методичних праць. Неодноразово нагороджувався за вагомий внесок у забезпечення розвитку українського музичного мистецтва. Його студенти є переможцями і дипломантами всеукраїнських та міжнародних конкурсів, працюють в найпрестижніших оркестрах України та за кордоном.