Як вибрати музичну школу?

Практично всі вже знають, наскільки музика важлива для розвитку людини. Особливо, в юному віці. Музика розвиває уяву, пам’ять, почуття ритму, образне мислення, а також знайомить дитину з такими поняттями як краса, гармонія, любов, благородство і т.п.

Музична школа – це центр гармонійного розвитку дитини. Тому підійти до її вибору треба відповідально. Так як вибрати музичну школу?

музыкальную школу

Зазвичай пошук школи починається з моніторингу найближчій території до будинку. І цей крок цілком виправданий, адже дитині буде важко добиратися до школи, якщо вона розташована занадто далеко, особливо якщо дитина грає на об’ємному інструменті, наприклад гітарі, і йому необхідно носити його з собою. Однак, ми б не рекомендували вибирати музичну школу тільки за територіальною ознакою.

Також важливо дізнатися, який вибір музичних класів (напрямків) дає школа для навчання. Дитина повинна мати можливість спробувати і вибрати той інструмент, який подобається йому найбільше. Дуже важливо, щоб дитина займалася музикою в задоволення.

Читайте також: Навчання музиці і вік. Як вибрати інструмент для дитини?

Але, вирішальним фактором при прийнятті рішення про вибір школи є педагог, його професіоналізм, як викладача, і його особистість, як людину.

Постановка рук або голосу, розвиток дрібної палацовий моторики або дихального і мовного апарату – це скрупульозне і важке завдання, це серйозна праця. І завдання педагога навчити дитину всьому цьому, що не відвертаючи дитини від музики, а привчаючи до неї.

До того ж у дитини з педагогом повинен налагодиться контакт. Тільки, коли дитина буде довіряти своєму педагогу, він зможе розкрити весь свій потенціал. А завдання педагога розробити програму максимально відповідну індивідуальним запитам учнів художника.

Тому рекомендуємо, вибираючи музичну школу, зібрати інформацію про конкретний педагога, про його професійні досягнення як викладача, про його учнях і т.п. Також сходіть на заняття до своєї дитини і подивіться, наскільки добре педагог і дитина ладнають один з одним.

Хороший викладач завжди дозволить вам бути присутніми на занятті. Звичайно, варто домовитися з ним про це заздалегідь і не заважати навчальному процесу. Також частіше розпитуйте вашої дитини про те, як він ладнає з педагогом, наскільки вони розуміють один одного і т.п.

Віддати дитину в музичну школу, безумовно, правильне рішення, яке сприятливо позначиться на його розвитку. Але, перш за все, треба прислухатися до самої дитини, його бажанням, а також враховувати індивідуальні і вікові особливості малюка. Не слід забувати, що навчання грі на музичному інструменті зажадає від дитини серйозних витрат сил і часу. Музична освіта – це, безсумнівно, важка праця, а не розвага і дозвільне проведення часу.