Уроки ударних постійно привертали велику кількість людей своєю простотою і драйвом. Енергія, сила, динаміка – ось, що характеризує ці інструменти.

У нашій Академії проходить навчання на таких видах ударних інструментів:

  • Ударна установка (барабани) являє собою набір з різновисотних барабанів (малого барабана, тому-томів і бас-бочки), а також тарілок різного діаметру і висоти звучання (Ride, crash, hi-het, splash і т.д). Крім того, установка комплектується стійками для томів, тарілок, хай-хета і педаллю для бас-бочки. Кількість барабанів і тарілок може бути найрізноманітнішим залежно від смаку і потреб барабанщика, який на них грає. Ударна установка використовується в основному в естрадній музиці, практично у всіх стилях, які тільки існують (поп, рок, джаз, панк, реп і т.п.). У деяких випадках використовується і в класичній музиці ( “Вестсайдська історія” Бернстайна і “Блакитна рапсодія” Гершвіна).
    Заняття на ударній установці виховують почуття ритму, розвивають моторику, координацію, цілеспрямованість і впевненість у собі. Барабанщик є основою в будь-якій команді, чітко взаємодіючи з іншими музикантами (бас гітарою і клавішними) в задачі утримання ритму. Іноді барабанщик може виступати і як соліст в рамках групи або окремо, як соліст-інструменталіст.

  • Віброфон – ударний музичний інструмент, що відноситься до металевих ідіофони з певною висотою звучання. Інструмент має широкі віртуозними можливостями і використовується в джазі, на естраді і в ансамблях ударних інструментів, рідше – в симфонічному оркестрі і як сольний інструмент.

  • Ксилофон – ударний музичний інструмент з певною висотою звучання. Являє собою ряд дерев’яних брусків різної величини, налаштованих на певні ноти. По брусках вдаряють паличками з кулястими наконечниками. Тембр ксилофона різкий, клацали в форте і м’який, що булькає в піано.

  • Маримба – клавіатурний ударний музичний інструмент, що складається з укріплених на рамі дерев’яних брусків, по яких ударяють стукалками, родич ксилофона. Маримба відрізняється від ксилофона тим, що звук, що видається кожним бруском, посилюється дерев’яним або металевим резонатором або підвішеною під ним гарбузом. Маримба володіє багатим, м’яким і глибоким тембром, що дозволяє домагатися виразного звучання. В даний час маримба відома як сольний інструмент. Використовується в різних музичних жанрах, від класичної музики до авангардної, естрадної та джазової. Деякі композитори використовували маримбах в творах для симфонічного оркестру.

Запис на безкоштовний пробний урок

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш e-mail (обов'язково)

Ваш телефон (обов'язково)

Чому хочете навчитися?

ВИКЛАДАЧІ

Ударні 1

Головко Анастасія Дмитрівна

Педагог по класу ударних інструментів.

Освіта: Київський інститут музики ім. Р. Глієра (солістка, викладач ударної установки і клавішних ударних інструментів (ксилофон, віброфон, маримба).

Досвід викладання: педагог по класу ударних інструментів в студії практики КІМ ім. Глієра.

Колективи та досягнення: Неодноразовий лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Участь в міжнародних фестивалях і конкурсах (Болгарія, Іспанія). Досвід гри з оркестром.