Навчання музиці і вік. Як вибрати інструмент для дитини?

Розвиток дрібної моторики рук, апарату артикуляції, почуття гармонії і ритму, концентрації уваги, пам’ять, цілеспрямованості. Це лише малий перелік того, чому сприяє заняття дитини на музичних інструментах.

Часто виникає питання у багатьох батьків: так коли ж починати все це розвивати в дитині за допомогою занять музикою? Який інструмент вибрати для цього?

Обучение музыке

Якщо вибір музичного інструменту повинен бути заснований на бажанні дитини, то за віком, з якого можна починати, є певні рекомендації фахівців.

Читайте також: Як вибрати музичну школу?

Якщо вашій дитині 4-5 років прийшов час для блокфлейти. Навчитися грати на ній легко, інструмент компактний і має приємний звучанням. При цьому, якщо дитина хоче грати на іншому духовому інструменті (саксофоні або трубі), найкраще починати з блокфлейти, а потім перейти на свій профільний інструмент.

Фортепіано – ваш інструмент з 5-6 років. Вчитися буде не просто, але фортепіано – один з кращих способів розвинути ідеальний музичний слух, а також дрібну моторику, концентрацію і посидючість.

У цьому ж віці можна починати навчатися грі на скрипці. Фахівці навіть рекомендують починати в цьому віці через податливості м’язів дитини. Також треба враховувати, що розмір інструменту також має значення в цьому віці, а скрипка володіє широким асортиментом розмірів.

До уроків на гітарі можна приступати з 7-річного віку. Терпіння, спритність рук, хороший слух – основні вимоги до учнів на даному інструменті.

Якщо мрія дитини грати на саксофоні, трубі, флейті, кларнеті, гобої або будь-якому іншому духовій інструменти, то займатися можна починати з 10-12 років. Для даних інструментів важлива розвинена артикуляції, моторика губ і достатній об’єм легенів. Тому в більш ранньому віці можна готувати свій артикуляційний і дихальний апарат, займаючись на флейті.

З 11 років можуть починати свої заняття барабанщики. Уроки на ударних для дитини – це перш за все драйв і задоволення, але також це розвиток почуття ритму, координація рухів, стимуляція мозкової діяльності. Починати можна з 11 років, хоча найкращим віком все ж вважається 13-20 років.

Якщо ви хочете навчати дитину музиці, але бачите, що для бажаного інструменту він ще малий, не варто відкладати початок освіти. Почніть з відповідного йому за віком, використовуючи його як «базу» – дитина вже познайомиться з нотами, мелодикою, розробить потрібні м’язи, зануриться в світ музики. До речі, заняття музикою, сприяють гармонійному розвитку та емоційної стійкості дитини, що допомагає легше освоювати і інші науки.

Також дошкільна музична підготовка – прекрасна можливість почати залучати дитину до музики вже з 4-6 років.