Якщо ви вирішили займатися музикою, рано чи пізно ви знайомитеся з таким інструментом як фортепіано.

Ця зустріч часто стає доленосною, адже хтось відразу закохується в нього і продовжує займатися роками на уроках спеціальності, а хтось вибере інший інструмент, але все одно буде стикатися з фортепіано впродовж освоєння музично-теоретичних дисциплін.

У будь-якому випадку гра на фортепіано дасть таке глибоке розуміння музики і гармонії, яке не зможе дати жоден інший музичний інструмент.

игра на фортепиано - лучшая музыкальная школа Киева

Гра на фортепіано заворожує і захоплює.

Звичайно, спочатку фортепіано може здатися неосяжним. Тому перед тим як вразити (хоч це буде виглядати як залякування) новачка 88-ми клавішами (саме стільки їх у сучасному фортепіано), варто захопити його безліччю можливостей, якими володіє цей інструмент-оркестр. Так-так, саме інструмент-оркестр, адже виконати музику, яка призначена для оркестру, для нього не проблема. Відтворити якусь природну стихію, будь то дощ або ясна погода, заметіль або завивання вітру, також не складе труднощів завдяки широкому звуковому діапазоні.

Читайте також: Навчання музиці і вік. Як вибрати інструмент для дитини?

Фортепіано чи не один з найважчих інструментів в можливості транспортування. Його, подібно скрипці або валторні, не взяти під руку і не зачаїтися для музикування.

Не можна не нагадати новачкові і про рідне старшого брата фортепіано – роялі. Інтерес до нього явно пробудить бажання виконати що-небудь складне і масштабне. Тому починаючому музиканту варто налаштуватися на заняття за інструментом, злитися буквально всім тілом для засвоєння величезних можливостей, якими володіє цей інструмент.

игра на фортепиано - лучшая музыкальная школа Киева

Заняття виховають в людині зосередженість, посприяють розвитку уяви і допитливості, а значить – удосконалення особистості. Поступово гра на фортепіано покращує моторику пальців, а спритність рук, як ми знаємо, впливає на розумову активність і поліпшення пам’яті.

Варто відзначити, що освоєння інших музичних інструментів після фортепіано значно легше. Таким чином, взяти в руки скрипку або гітару після нього не здасться надмірно складним, як часто буває при зустрічі з інструментом вперше.

Фортепіано підходить практично всім, хто має бажання зануритися в світ музики. Не варто вірити міфам, ніби піаністу обов’язково потрібно мати велику руку або довгі пальці. Все залежить від ініціативності учня, його прагнення до відкриття таємниць чорних і білих клавіш.

Запрошуємо на індивідуальні уроки фортепіано для дорослих і дітей

Автор статті: Тетяна Соловйова