Дерев’яними називаються духові інструменти, принцип гри на яких грунтується на вкороченні звучного стовпа повітря шляхом відкривання отворів, розташованих на корпусі інструменту на певній відстані один від одного.
На ранніх етапах свого розвитку ці інструменти виготовлялися виключно з дерева, звідки історично і отримали своє найменування.

В Музичної Академії DoMiArt проводять навчання на таких дерев’яних духових інструментах як флейта, гобой, кларнет, фагот і саксофон.

Ця сторінка присвячена трьом з них:

Гобой – дерев’яний духовий музичний інструмент. Характерною особливістю гобоя є подвійний язичок (тростина), який відрізняє його від кларнета, має одинарний язичок. Багатий, напружений тембр гобоя сприяв його велику популярність протягом більш ніж 250 років.

Гобой використовується в якості сольного інструменту, в камерній музиці і симфонічному оркестрі.

Основу репертуару для гобоя складають твори епохи бароко (твори Баха і його сучасників) і класицизму (Моцарт). Рідше виконуються твори композиторів-романтиків (Шумана) і сучасних композиторів.

Кларнет – язичковий дерев’яний духовий музичний інструмент з одинарної тростиною. Був винайдений близько 1700 року в Нюрнберзі, в музиці активно використовується з другої половини XVIII століття.

Застосовується в найрізноманітніших музичних жанрах і складах: як сольного інструмента, в камерних ансамблях, симфонічних та духових оркестрах, на естраді і в джазі.

Кларнет володіє широким діапазоном, теплим, м’яким тембром і надає виконавцю широкі виражальні можливості.

Фагот – язичковий дерев’яний духовий музичний інструмент басового, тенорового і частково альтового регістра. Має вигляд зігнутої довгої трубки з системою клапанів і подвійний (як у гобоя) тростиною, яка одягається на металеву трубку ( «ес») у формі літери S, що сполучає тростину з основним корпусом інструменту. Свою назву отримав через те, що в розібраному стані нагадує в’язку дров. Фагот сконструйований в XVI столітті в Італії, в оркестрі застосовується з кінця XVII – початку XVIII століття, зайняв в ньому постійне місце до кінця XVIII століття. Тембр фагота дуже експресивний і на всьому діапазоні багатий обертонами.

Найбільш споживані нижній і середній регістр інструмента, верхні ноти звучать дещо гугняво і придушено. Фагот застосовується в симфонічному, рідше в духовому оркестрі, а також як сольний і ансамблевий інструмент.

Запис на безкоштовний пробний урок

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш e-mail (обов'язково)

Ваш телефон (обов'язково)

Чому хочете навчитися?